Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Europa w moim regionie” to kampania Unii Europejskiej mająca na celu zachęcić wszystkich obywateli do odkrywania i zauważenia projektów, które zostały zrealizowane w ich miejscu zamieszkania w ramach funduszy europejskich. Cztery inicjatywy organizowane w 2017 roku to kolejno: dni otwarte projektów UE, konkurs fotograficzny, polowanie na projekty oraz konkurs blogowy.

Nie czekaj ! Odkrywaj, graj i wygraj wycieczkę po Europie!
 

Dni otwarte projektów UE

W całej Europie organizowane są dni otwarte projektów UE, podczas których możesz dowiedzieć się więcej na temat realizowanych inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich – sprawdź co dzieje się w twoim regionie lub mieście!

Konkurs fotograficzny: podziel się tym co znaczy dla Ciebie Europa w Twoim regionie

Pokaż w jaki sposób inwestycje Unii Europejskiej są realizowane w miejscu gdzie mieszkasz, pracujesz lub podróżujesz! Biorąc udział w konkursie masz szansę na wygranie 2-dniowej wycieczki dla dwóch osób do Brukseli i wziąć udział w warsztatach fotograficznych w październiku 2017 r.

Aby wziąć udział musisz:

znaleźć jeden z projektów współfinansowanych przez fundusze UE;

zrobić zdjęcie projektu: na zdjęciu musi być widoczna informacja na temat funduszy europejskich oraz flaga europejska;

przesłać do 3 zdjęć poprzez specjalna aplikację.

Na przesłanie swoich zdjęć masz czas do 27 sierpnia br. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 września 2017 r.

Konkurs polowanie na projekty

Zidentyfikuj jak największą liczbę krajów UE przedstawionych na zdjęciu i spróbuj swoich szans w grze o wycieczkę dla dwóch osób do jednej ze stolic europejskich!

Jeżeli odpowiesz poprawnie, dostaniesz się do następnej rundy gdzie obejrzysz 10 sekundowe wideo projektu finansowanego z funduszy UE – będziesz musiał zidentyfikować państwo członkowskie gdzie film został sfilmowany.

Jeżeli odpowiesz poprawnie, dostaniesz się do trzeciej rundy, która będzie miała miejsce w środę, 14 czerwca br. Aby wygrać podróż dla dwóch osób do europejskiej stolicy i odkrywać nowe projekty UE, musisz być pierwszym, który odpowie poprawnie na finałowe pytanie.

Konkurs blogowy

Napisz artykuł na bloga na temat dowolnego projektu finansowanego z funduszy UE i zostań jednym z czterech zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni na Europejski Tydzień Regionów i Miast w październiku 2017 r. w Brukseli jako w pełni akredytowany dziennikarz. Gotowy artykuł należy przesłać przed 27 czerwca br.

Wszystkie artykuły zostaną ocenione przez niezależne jury. Ich oceny zostaną połączone z ilością ruchu internetowego i otrzymanych udostępnień celem wyłonienia trzech zwycięzców. Czwarty zwycięzca zostanie wybrany poprzez głosowanie internautów, biorąc pod uwagę wyłącznie ruch internetowy i ilość udostępnień.

Nie zwlekaj! Do konkursu zakwalifikuje się tylko 60 osób, a tym samym jak tylko ta liczba zostanie osiągnięta, konkurs zostanie zamknięty (w przypadku gdy ilość zgłoszeń będzie mniejsza niż 60, konkurs zostanie zamknięty 27 czerwca). Dodatkowo im wcześniej się zgłosisz, tym więcej czasu masz na promocję swojego artykułu w sieci, co może ci pomóc w zdobyciu wygranej!

Więcej informacji dotyczących powyższych konkursów znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.