Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Podczas „Europejskiego Konwentu Burmistrzów”, który odbył się w dniu 22 lutego br. Komisarz ds. Badań, Nauki i Innowacji, p. Carlos Moedas zainaugurował konkurs iCapital – „Europejska Stolica Innowacyjności” 2018.

Nagroda jest ogromnym wyróżnieniem dla miast i ich władz, które mają na uwadze rozwój środowiska biznesowego. Zwycięskie miasto otrzyma nie tylko tytuł „Europejskiej Stolicy Innowacyjności”, ale też nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona € na promocję dotychczasowych działań związanych z innowacją. W tym roku, specjalne nagrody w wysokości 100 000 € otrzyma także pięć miast, których projekty wejdą do finału konkursu.

W konkursie udział wziąć może każde, ponad 100-tysięczne miasto, znajdujące się na terenie państw członkowskich UE lub obszaru Horizon 2020. Termin zgłoszeń mija 21 czerwca br.

Lista laureatów zostanie opublikowana jesienią. Zwycięskie miasto znajdzie się w gronie metropolii takich jak Barcelona (2014), Amsterdam (2016), czy Paryż (2017), który w ubiegłym roku otrzymał nagrodę za wsparcie dla rozrastających się „start-upów” i wiele inicjatyw społecznych, dających obywatelom możliwość decydowania o kształcie polityki miasta.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, jak i formularz aplikacyjny, dostępne są na stronie internetowej Komisji Europejskiej (w języku angielskim):

http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I150317&sitelang=en&lg=EN

Materiał pomocniczy:

https://ec.europa.eu/info/news/do-you-want-be-next-european-capital-innovation-2018-feb-22_en