Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji konkursu o Nagrodę Ambasadora Nowej Europy.

Nagroda jest przyznawana corocznie za najlepszą publikację wydaną w języku polskim, która ukazuje w sposób nowatorski historyczne procesy lub teraźniejsze doświadczenia Europejczyków. Organizator podkreśla, że szczególnie ważne jest aby w pracy zawarte były obserwacje z poziomu relacji społecznych oraz aktywności obywatelskich, zachodzących w obszarach kultury, edukacji, polityki, jak i gospodarki.

Zgłaszane publikacje mogą zostać przedstawione w różnorakiej formie wydawniczej oraz literackiej (reportaże, eseistyka, biografie, beletrystyka, książki naukowe i popularnonaukowe – historyczne i politologiczne; oraz komiksy). W konkursie nie będą brane pod uwagę przewodniki turystyczne, wydawnictwa albumowe czy krajoznawcze. Ponadto wymagane jest, aby książka opublikowana była nakładem polskiego wydawnictwa, bez względu na tożsamość narodową autora.

Każdy z wydawców może zgłosić do konkursu nieograniczoną liczbę tytułów wydanych w 2015 roku.

Główną nagrodą w konkursie jest 5 000 PLN oraz tytuł Ambasadora Nowej Europy, które przyznawane są wyłącznie Autorowi (Autorom).

Zgłoszenie do konkursu znajduje się TUTAJ.

Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 10 grudnia 2015 r.
Termin nadsyłania książek mija z dniem 31 grudnia 2015 r.

Ważne jest, aby rok wydania książek był rokiem 2015.

Regulamin konkursu oraz postępowanie konkursowe, jak i tryb przyznawania nagrody oraz zasady znajdują się TUTAJ.