Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Konkurs fotograficzny  „Uśmiechy południowego Bałtyku – Uśmiechy województwa pomorskiego”

 

Pokaż jak ciekawie można żyć i wypoczywać w województwie pomorskim  – uchwyć niezapomniane chwile na fotografii i weź udział w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Pomorskiego i Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną ! Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziano atrakcyjne nagrody m.in. sprzęt i akcesoria fotograficzne oraz vouchery pobytowe w hotelu i do restauracji.

 

Konkurs organizowany pod hasłem „Uśmiechy południowego Bałtyku – Uśmiechy województwa pomorskiego” to element szerszego projektu realizowanego przez Forum Parlamentów Regionalnych Południowego Bałtyku. Jest to inicjatywa kilku regionów z Polski, Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego skupionych wokół basenu Morza Bałtyckiego.

 

– Idea konkursu zakłada ukazanie potencjału poszczególnych subregionów, które choć skupione wokół wspólnego obszaru – południowego Bałtyku, są niezwykle różnorodne i mają wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom jak i turystom – komentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

– Obecnie każdy z regionów przeprowadza podobny konkurs na swoim terenie, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy w regionach uczestniczących w Forum. Z naszego województwa w ramach wystawy zaprezentujemy 20 zdjęć. Liczymy, że w ciekawy sposób ukażą nasz region na tle pozostałych – dodaje Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Jak podkreślają organizatorzy konkursu: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, fotografie zgłaszane do konkursu mają obrazować jego hasło przewodnie – „Uśmiechy południowego Bałtyku – Uśmiechy województwa pomorskiego”. Przedmiotem fotografii powinny być niestandardowe ujęcia osób (mieszkańców, turystów) lub krajobrazów województwa pomorskiego ukazujące życie codzienne i wypoczynek na terenie województwa oraz uwzględniające wyróżniki kulturowe i przyrodnicze regionu.

 

Poza prezentacją najlepszych prac w formie wystawy, która zagości w regionach partnerskich Forum przewidziano atrakcyjne nagrody: m.in. lustrzankę cyfrową wraz z obiektywami (Canon EOS 600D + 18 – 55 mm IS II + 70-300 mm) Voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Bazuny Hotel***&SPA oraz Voucher do Restauracji Gdański Bowke.

 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.pomorskie.travel, zgłoszenia można przesyłać do 23 kwietnia br.. Serdecznie zapraszamy do udziału!