Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

 

W przeszłości wydobycie gazu ziemnego i ropy w Europie opierało się głównie na wykorzystaniu konwencjonalnych środków. Złoża krajowe i możliwości ich wydobywania są jednak bardzo ograniczone. Progres technologiczny otwiera nowe możliwości wydobywania niekonwencjonalnych paliw kopalnych takich jak gaz łupkowy, czy metan z pokładów węgla, których wydobycie jeszcze kilka lat temu było za drogie.

Celem Komisji Europejskiej jest zapewnienie aby rozwój wydobycia niekonwencjonalnych paliw kopalnych był przeprowadzany z zachowaniem należytych warunków zdrowotnych, klimatycznych oraz w bezpiecznej dla środowiska formie. W tym celu od 20 grudnia do 23 marca 2013 roku odbywają się internetowe konsultacje społeczne na temat skutków wydobycia gazu ziemnego z łupków.

Zainteresowane osoby zachęcamy do wyrażenie swojej opinii na stronie:

http://ec.europa.eu/environment/consultations/uff_en.htm

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu
dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku