Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Od dnia 31 października do 9 grudnia br. będzie odbywał się pierwszy otwarty kurs internetowy (MOOC) stworzony przez Europejski Bank Inwestycyjny i dwie dyrekcje generalne Komisji Europejskiej (DG ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz DG ds. Budżetu). Jego tematem będzie budżet UE i fundusze dla regionów i miast. Masowy, otwarty kurs internetowy jest narzędziem skierowanym do władz lokalnych i regionalnych, a jego celem jest lepsze rozeznanie się w procesie kształtowania polityk europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do funduszy unijnych i poszerzeniu wiedzy o budżetach UE.

MOOC będzie zawierał 6 głównych tematów, a każdy z nich będzie dostępny przez tydzień. Zapoznanie się z jednym tematem i jego przejście zajmie około dwóch godzin.

Podczas kursu będą dostępne narzędzia w tym również nagrania wideo, arkusze informacyjne i quizy, które zapewnią równowagę pomiędzy podstawową teorią, a praktycznymi informacjami. Do MOOC przystąpi ponad 50 prelegentów– urzędników UE, pracowników akademickich, praktyków i przedstawicieli władz lokalnych. Po zaliczeniu instruktażu na minimum 80% będzie możliwość pobrania zaświadczenia jego ukończenia, a wszystkie materiały będą dostepne do 31 lipca 2017 roku.

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w kursie, do którego przyłączyło się już 1500 osób!