Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Drodzy Nauczyciele z województwa pomorskiego!

We współpracy z Przemysławem Staroniem, nauczycielem z Sopotu, nagrodzonym tytułem Nauczyciela Roku 2018 oraz nominowanym do Global Teacher Prize powstał projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych dotyczący solidarności (jako wartości). Na projekt składa się część wideo (rozważania o solidarności i wartościach) oraz materiały dydaktyczne do wykorzystania przez nauczycieli, którzy chcieliby taką lekcję przeprowadzić zdalnie w ramach swoich zajęć z historii, WOSu, etyki lub lekcji wychowawczej. Lekcja jest bezpłatna i zostanie przekazana szkołom podstawowym (uczniowie ostatnich klas) oraz ponadpodstawowym z regionu z prośbą o dalsze udostępnianie jej zainteresowanym nauczycielom.

Istnieje możliwość bezpośredniego wysłania linków do materiału zainteresowanym nauczycielom. Wystarczy napisać maila na adres: p.rygalski@pomorskieregion.eu. Wszystkim zainteresowanym nauczycielom już teraz serdecznie dziękujemy za współpracę i propagowanie idei solidarności wśród swoich uczniów.

Mamy nadzieję, że „Lekcja solidarności” będzie stanowiła urozmaicenie przedłużającej się, zdalnej pracy uczniów i nauczycieli.

Projekt powstał w ramach obchodów 40. rocznicy założenia Ruchu „Solidarnoć”.