Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Miło nam poinformować, że Muzeum Emigracji w Gdyni zostało nominowane do nagrody Europejskiego Muzeum Roku 2017 (The European Museum of the Year Award, EMYA). Wśród 46 nominowanych instytucji z 24 krajów znalazły się także Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 3-6 maja 2017 w Zagrzebiu podczas 40. finału konkursu.

Konkurs organizowany jest od 1977 roku przez Europejskie Forum Muzealne działające przy Komisji Europejskiej. Zadaniem Forum jest dążenie do rozwoju europejskich muzeów, zaś przyznawana co roku nagroda ma na celu wskazanie wybitnych europejskich muzeów i rozwijanie innowacyjnych procesów przynoszących korzyść społeczeństwu. Więcej informacji na temat EMYA można przeczytać na stronie: http://www.emya2017.eu/

Nominowane Muzeum Emigracji działa od maja 2015 roku w historycznym Dworcu Morskim w Gdyni. W swoich zbiorach placówka ukazuje historię emigracji Polaków. Muzeum prowadzi działalność edukacyjną oraz naukowo-badawczą. Aby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić stronę internetową: www.polska1.pl.

Nominowanym instytucjom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.