Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

EU Industry Days to flagowe wydarzenie Komisji Europejskiej poświęcone unijnej polityce przemysłowej. Podczas tegorocznej wirtualnej edycji, odbywającej się w dniach 23-26 lutego, przedstawiciele różnych sektorów przemysłu, związków zawodowych oraz administracji publicznej będą m.in. dyskutować o kryzysie pandemicznym, który zadziałał jako katalizator zmian oraz o odbudowie gospodarczej w kontekście ekologicznej i cyfrowej transformacji UE.

Strona wydarzenia: https://www.euindustrydays.eu/

Program wydarzenia: tutaj

Rejestracja: tutaj

Europejska Strategia Przemysłowa: ulotka (marzec 2020)

Nowa strategia przemysłowa dla Europy: komunikat Komisji Europejskiej (marzec 2020)

Celem Strategii jest utrzymanie wiodącej pozycji Europy w przemyśle. Wśród najważniejszych priorytetów wymieniane są: utrzymanie konkurencyjności przemysłu europejskiego na świecie i zapewnienie równych warunków działania, zarówno w Europie, jak i w ujęciu globalnym, zapewnienie neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku i ukształtowanie cyfrowej przyszłości Europy.

Strategia MŚP na rzecz zrównoważonej i cyfrowej Europy: komunikat Komisji Europejskiej (marzec 2020)

Celem Strategii jest udzielenie MŚP, podmiotom odgrywającym kluczową rolę w strukturze przemysłowej Europy, wsparcia w poprowadzeniu podwójnej – zielonej i cyfrowej – transformacji.