Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Wraz z rozpoczęciem wiosny rusza największy europejski zielony konkurs dla wszystkich początkujących przedsiębiorców, którzy mają pomysł na eko-biznes. Climate LaunchPad, organizowany jest w ramach projektu Climate-KIC, europejskiej inicjatywy, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska.

W konkursie Climate LaunchPad rywalizują osoby z pomysłami na biznes na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym w obszarze ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz ochrony klimatu.

Konkurs realizowany jest w 24 państwach Europy. W Polsce prowadzony jest przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Zgłoszenia mogą wysyłać: osoby fizyczne, studenci, absolwenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni oraz firmy o statusie MŚP – które istnieją nie dłużej niż 12 miesięcy, zainwestowały w rozwój działalności do 200 tyś EUR, nie mają dużych dochodów i nie zaczęły sprzedawać swoich produktów.

Konkurs realizowany jest w trzech etapach:

Etap 1 Boot Camp + coaching

Dwudniowe szkolenie prowadzone przez trenerów z Holandii, którzy zapoznają uczestników z zasadami konkursu, systemem pracy z pomysłodawcami i ostateczną oceną zgłoszonych pomysłów. Szkolenie odbędzie się w dniach 11-12/06/2015 we Wrocławiu. Każdy uczestnik szkolenia obowiązkowo musi uczestniczyć w 6 sesjach.

Etap 2 Finał krajowy

Podczas krajowego finału, który odbędzie się w dniu 03/08/2015 we Wrocławiu, komisja dokona wyboru trzech pomysłodawców / zespołów projektowych, którzy będą reprezentować nasz kraj w finale konkursu.

Etap 3 Finał konkursu

Finał konkursu odbędzie się w terminie od 01-04/09/2015 w Holandii (Amsterdam). Nagrodą główną jest czek na kwotę 10 tyś EUR. Zdobywca drugiej nagrody otrzyma 5 tyś EUR, natomiast trzecia nagroda to 2,5 tyś EUR.

Rekrutacja prowadzona jest do dnia 20/05/2015. O udziale w konkursie decyduje jakość zgłoszonych pomysłów (potencjał ekonomiczny, wiedza/doświadczenie pomysłodawcy oraz wpływ przedsięwzięcia na środowisko/klimat).

Udział w Climate LaunchPad jest bezpłatny dla każdego uczestnika na każdym etapie.

Więcej informacji i rejestracja znajdują się tutaj.

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku