Wraz ze Stowarzyszeniem Akwedukt oraz Powiatem Kwidzyńskim będziemy uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. W ramach partnerstwa z innymi regionami europejskimi zorganizujemy wydarzenie w temacie zaangażowania młodzieży.

Europejski Tydzień Regionów i Miast (European Week of Regions and Cities, EWRC) to największe doroczne wydarzenie poświęcone polityce regionalnej.

W tym roku EWRC odbędzie się 10 – 13 października i będzie wyjątkowy, ponieważ świętowana będzie 20 rocznica wydarzenia. Planowane są w związku z tym dodatkowe atrakcje i inicjatywy. Wydarzenie będzie przeprowadzone w formule hybrydowej – wszystko będzie można obejrzeć online, ale niektóre wydarzenia będą odbywały się również z uczestnikami i prelegentami stacjonarnie w Brukseli.

Wraz ze Stowarzyszeniem Akwedukt oraz Powiatem Kwidzyńskim dołączyliśmy do partnerstwa z regionami:

  • Karyntii (Austria),
  • Aosty (Włochy),
  • Friuli-Venezia Giulia (Włochy, lider partnerstwa),
  • Płn. Irlandii (Wlk. Brytania),
  • Saara (Niemcy) oraz
  • Europejskim Stowarzyszeniem Regionów Granicznych (AEBR)

Cieszymy się ogromnie, że nasz wspólny projekt został wyselekcjowany spośród setki aplikacji i dołączy do oficjalnego programu EWRC. Razem planujemy zorganizować wydarzenie pt. „Youth beyond borders: how to overcome obstacles” („Młodzież poza granicami: jak przezwyciężyć trudności”). Jego celem, w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022, będzie przedstawienie wyzwań oraz dobrych praktyk we współpracy międzynarodowej w obszarze zaangażowania młodzieży.

W lipcu zostaną ustalone dokładne terminy poszczególnych wydarzeń, a rejestrować się będzie można na udział od sierpnia.

Więcej szczegółów wkrótce!