Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Komisja Europejska rozpoczęła proces konsultacji społecznych dotyczących programu Erasmus+ na lata 2014-2020, który potrwa do 31 maja 2017 roku. Ważnym elementem tego procesu jest poznanie opinii beneficjentów programu o tym, jaki powinien być jego dalszy kształt.

Celem konsultacji społecznych organizowanych przez Komisję jest zebranie uwag i opinii na temat znaczenia programu oraz skuteczności środków podjętych w celu jego wdrażania.

Konsultacje dotyczą także programów poprzedzających program Erasmus+ takich jak programy „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu” czy Erasmus Mundus i zawierają pytania dotyczące ewentualnego następcy programu Erasmus+ w 2020 r.

Przedstawiciele Unii chcą również zebrać opinie na temat spójności programu i wartości, jaką wniósł on do wyzwań i możliwości w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w porównaniu z tym, co państwa członkowskie mogą samodzielnie osiągnąć.

Wyniki konsultacji zostaną wykorzystane wraz z pozostałymi danymi i materiałami do trwającej śródokresowej oceny programu Erasmus+.

Po analizie opinii oddanych w konsultacjach Komisja Europejska przyjmie sprawozdanie obejmujące streszczenie wyników tych konsultacji. Zostanie ono wzbogacone o dodatkowe badania i źródła. Następnie zostanie ono skierowane do Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej.

Konsultacje są prowadzone za pomocą kwestionariusza online.

Więcej informacji na temat konsultacji społecznych można przeczytać na stronie Komisji Europejskiej.