Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Pierwsza Europejska Konferencja dotycząca Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) odbędzie się w Sopocie w dniach 12-13 czerwca 2014. Tematem konferencji będzie „Planning for a Liveable City” (Planowanie przyjaznego miasta) i będzie to pierwsza konferencja tego typu.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej jest planem strategicznym zaprojektowanym na potrzeby mobilności osób i przedsiębiorstw w miastach dla poprawy jakości ich życia. W ostatnich latach koncepcja ta nabrała rozmachu: wiele europejskich miast pracuje nad wprowadzeniem jej do swojego planowania transportu.

Konferencja pozwoli urbanistom i wdrożeniowcom z całej Europy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, uczestniczyć w warsztatach na najistotniejsze tematy w dziedzinie planowania mobilości miejskiej, oraz dowiedzieć się, jakie korzyści dla władz lokalnych i regionalnych można czerpać z projektów unijnych.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak planowanie wpływa na rozwój przyjaznych miast, ponadto będą mogli wymienić się doświadczeniami oraz pomysłami podczas warsztatów o bogatym zakresie tematycznym.

Program konferencji oraz szczegóły na temat rejestrachi znajdują się tutaj. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Uczestnictwo jest nieodpłatne.