Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W dniach 18 – 22 czerwca br. odbył się Zrównoważony Tydzień Energii podczas którego w całej Europie zorganizowano ponad 900 seminariów, wystaw i szkoleń.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii to największe europejskie forum poświęcone kwestiom związanym ze zrównoważoną energią, którego główne obchody odbyły się w Brukseli. W większości wydarzenia zorganizowane zostały przy współpracy z Komisją Europejską i skupiały się w tym roku wokół tematów poświęconym nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020, szansom regionów i miast na szybszy i bardziej efektywny rozwój czy szeroko pojętej innowacyjności.

Dodatkowo uczestnicy zainteresowani aplikowaniem o unijne fundusze mieli okazję bezpośrednio spotkać się i porozmawiać zarówno z pracownikami Komisji, którzy oceniają złożone na konkurs propozycje, jak i przedstawicielami banków, które wspierają cały proces.

Jak co roku w budynku Charlemagne odbyły się również targim na których prezentowane były przede wszystkim różne unijne inicjatywy jak Eko – Innowacje, Porozumienie Burmistrzów czy CONCERTO.

Program całego wydarzenia oraz galerię można znaleźć na stronie http://eusew.eu/energy-week-brussels

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu
dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku