Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Zanim rozpoczniemy kolejną, trzecią już, odsłonę kampanii #PomorskiHoryzont, czas na podsumowanie ostatniego odcinka – zaawansowanych i innowacyjnych technologii.

InSecTT

Czym są i jakie korzyści niosą ze sobą inteligentne systemy bezprzewodowe, wykorzystywane w projekcie InSecTT z udziałem Politechniki Gdańskiej? To rozwiązania przydatne m.in. do wykrywania pozycji obiektów wewnątrz budynków. Jak na tym korzysta jeden z gdańskich szpitali? Więcej w naszym (i naszych partnerów) krótkim materiale filmowym.

SMS

Dzięki zaangażowaniu IMP PAN w Gdańsku we współpracę w konsorcjum SMS już wkrótce Airbus może wdrożyć nowe rozwiązania, zapewniając nam wszystkim nie tylko większy komfort podczas lotu samolotem (mniejszy hałas i drgania), ale przede wszystkim większą dbałość o środowisko (mniej zanieczyszczeń). Rzecz o aktywnym sterowaniem kształtem skrzydła …

ENTRUSTED

Pomorskie sukcesy w przemyśle kosmicznym muszą prowadzić do Polskiej Agencji Kosmicznej. Należy do nich m.in.: współpraca na rzecz zapewnienia bezpiecznej łączności satelitarnej w UE, która będzie miała także zastosowanie w innych sektorach, takich jak: transport, zarządzanie kryzysowe. O tym jest właśnie ENTRUSTED

Samurai Labs

Jak przeciwdziałać przemocy w sieci? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza pionierska w skali świata technologia Samurai Labs rozwijana w projekcie SamurAI. System opiera się na tzw. trzeciej fali sztucznej inteligencji, umożliwiając wykrywanie i reagowanie w czasie rzeczywistym na internetową przemoc wobec dzieci.