Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

16 marca 2013 r., w klubie golfowym Golf Château de la Tournette w Nivelles, pod patronatem Pana Ambasadora Artura Harazima, odbył się „Polish Day”. Wydarzenie skierowane było do członków Klubu i miało na celu promocję Polski – przede wszystkim jej walorów turystycznych, ale również polskich produktów spożywczych, jako wizytówki naszej gospodarki. W organizację wydarzenia zaangażowane były przedstawicielstwa polskich regionów w Brukseli, Polska Organizacja Turystyczna, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli oraz polskie firmy działające na terenie Belgii.

Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego aktywnie wspierało inicjatywę Pana Roberta Owczarzaka, pomysłodawcy i organizatora wydarzenia. Uczestnicy turnieju otrzymali materiały promocyjne naszego regionu, a jedną z nagród był przekazany przez Departament Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego kosz produktów regionalnych.

Sukces przedsięwzięcia zaowocował uwzględnieniem Polish Day w przyszłorocznym kalendarzu wydarzeń klubu Golf Château de la Tournette.