Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Zapraszamy na Koncert z okazji Pomorskich Dni Energii!

15 kwietnia 2011 od 21:00serdecznie zapraszamy na specjalny koncert z okazji Pomorskich Dni Energii! Koncert odbędzie się w klubie Sfinks 700 w Sopocie, a scenariusz koncertu układał osobiście Leszek Możdżer. Na początku usłyszymy akustycznie trzy składy jazzowe jednych z najlepszych pomorskich muzyków: Przemka Dyakowskiego, Wojtka Staroniewicza i Piotra Mani. Przy wyłączonym prądzie, a jedynie przy ciepłym świetle świec przeniesiemy się w krainę subtelnych doznań jazzowych, a później folkowych w nowoczesnym wydaniu naszej gwiazdy wieczoru. Aby w pełni docenić dobrodziejstwo energii elektrycznej, o północy nastąpi energetyczne włączenie wszystkich korków i zagra dla nas drugą część koncertu nasza gwiazda właśnie: Kapela ze Wsi Warszawa!

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina.

Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami. Kapela zdobyła wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach folkowych.

Siłą kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza swoim rodzinnym krajem… Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Taipej poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles i Vancouver. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze.

Jak zdobyć bilety?

Od 4 kwietnia będzie można odebrać bilety w klubie Sfinks 700 w Sopocie w zamian za 5 zużytych baterii oraz w dniu koncertu podczas Pomorskich Dni Energii w domku eko-energetycznym, znajdującym się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego, również w zamian za 5 zużytych baterii. (www.sfinks700.com; www.pomorskie-eu.pl)

Zapraszamy!