Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zajął II miejsce w dziesiątej, jubileuszowej edycji dorocznego konkursie o nagrodę Ulysses za innowacje w turystyce w kategorii „Innowacje w polityce publicznej i zarządzaniu” przyznawaną przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO).

Nagrody tegorocznym zwycięzcom wręczył Sekretarz Generalny UNWTO Taleb Rifai na uroczystej gali, która odbyła się w Madrycie 22 stycznia, przy okazji targów turystycznych FITUR.

Światowa Organizacja Turystyki doceniła województwo pomorskie za stworzenie i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej obejmującego portal pomorskie.travel, interaktywny  system mapowy oraz sieć 245 informatów.

United Nations World Tourism Organization (UNWTO) co roku wybiera najlepsze projekty, biorąc pod uwagę ich innowacyjność oraz zastosowanie wiedzy w sektorze turystyki.

Nagrody UNWTO, stworzone przez Światową Organizację Turystyczną, są najważniejszą nagrodą przyznawaną w światowej branży turystycznej. Każdego roku nagroda ta ma zaprezentować innowacje oraz podkreślić znaczenie stosowania wiedzy w sektorze turystyki. Nagroda ta ma ogromny wpływ na międzynarodową branżę turystyczną, a jej laureaci wyznaczają kierunki rozwoju turystyki na następne lata

W ramach projektu Zintegrowany System Informacji Turystycznej, którego realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego udało się wdrożyć całkowicie nową, unikalną i wysoce innowacyjną inicjatywę jaką jest Interaktywny System Informacji Turystycznej – główny komponent ww. projektu. Wdrożenie zostało od podstaw zaprojektowane, a obecnie jest zarządzane przez zespół Departamentu Turystyki i Promocji.

W projekcie funkcjonuje m.in. pomorskie.travel, czyli posiadający unikalne cechy interaktywne portal wizerunkowy regionu pomorskiego, który pozwala prezentować w sposób kreatywny przestrzeń regionu pomorskiego w skali globalnej

Więcej informacji o Nagrodzie Ulysses na stronach Światowej Organizacji Turystycznej