Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Nowa lokalizacja, nowa nazwa, ale dobry, stary zwyczaj. Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli, po 3 latach przerwy, powróciło do tradycji organizacji przedświątecznych spotkań z partnerami województwa pomorskiego w Brukseli. Tegoroczne spotkanie odbyło się 4 grudnia w Domu Lotnika w Brukseli.

Zgromadzonych gości przywitali wspólnie Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, oraz Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. Honorowymi gośćmi wieczoru byli Jan Truszczyński, dyrektor generalny ds. edukacji i kultury w Komisji Europejskiej oraz Jego Ekscelencja Ambasador Jerzy Drożdż wraz z małżonką.

Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, miasto Sopot oraz Jana Kozłowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu potwierdziło udział 170 osób, które reprezentowały m.in. Komisję Europejską, Parlament Europejski, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, ambasadę bilateralną i konsulat RP w Królestwie Belgii, a także wiele przedstawicielstw regionów i sieci europejskich. Głównym punktem wieczoru był gościnny występ wybitnego, sopockiego kwartetu jazzowego Irka Wojtczka „The Bees’ Knees”, który  spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

Galeria