Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W dniu wczorajszym, w Parlamencie Europejskim w Brukseli, odbyło się 4. spotkanie sygnatariuszy Porozumienia między burmistrzami na rzecz zrównoważonej energii na szczeblu lokalnym. Gościem specjalnym wydarzenia był były gubernator Stanu Kalifornia Arnold Schwarzenegger, założyciel i prezes R20 – Regions of Climate Action. Uroczystość współorganizowaną przez Parlament Europejski, Komisję Europejską oraz Komitet Regionów otworzyli Wiceprzewodnicząca Parlamentu, Anni Podimata oraz Przewodniczący Komitetu Regionów, Ramoón Luis Valcárcel Siso. Uczestników spotkania oraz gościa specjalnego przywitał również Przewodniczący Komisji Europejskiej, José Manuel Barroso, który w swoim wystąpieniu wskazywał na wiodącą rolę miast i regionów we wprowadzaniu wytycznych na rzecz ochrony klimatu w konkretne działania. Przewodniczący Barroso określił Porozumienie potrzebną inicjatywą polegającą na wymianie doświadczeń, łączeniu zasobów i realizowaniu inwestycji, które mają realny wpływ na życie ludzi.

Miło nam poinformować, iż podczas tegorocznej uroczystości, do grona sygnatariuszy Porozumienia przystąpiło Miasto Słupsk, reprezentowane przez Zastępcę Prezydenta Miasta Słupsk, Pana Andrzeja Kaczmarczyka.

W naszej galerii znaleźć można zdjecia ze spotkania.

Zdjęcia obejrzeć można TU

 

Informacja umieszczona w ramach projektu
  „Zielona Europa – zróbmy to razem”