Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Twoja firma pracuje nad projektem, którego zastosowanie może korzystnie wpłynąć na kwestie związane z ochroną środowiska i działaniami na rzecz klimatu?

Już teraz sprawdź Program LIFE! Być może jesteś uprawniony do otrzymania dofinansowania na realizację swojego projektu w wysokości do 60% kosztów kwalifikowanych!

Tegoroczna pula dofinansowania w ramach projektów dotyczących środowiska i klimatu („projekty tradycyjne”)  wynosi około 260 mln EUR.
 

Poszukiwane są szczególnie projekty „close-to-market” (innowacyjne projekty nastawione na rynek), które:

 

W skrócie, poszukiwane są rozwiązania dot. „czystych technologii”.

 

Jak aplikować?

Wniosek może być złożony przez każdą osobę prawną zarejestrowaną w Unii Europejskiej. W przypadku projektów „close-to-market”, jednostki aplikujące powinny reprezentować prywatne przedsiębiorstwa – od małych do dużych firm.

Program LIFE jest bardzo elastycznym instrumentem finansowym: to od Ciebie zależy długość i budżet projektu, a także czy Twoja firma chce samodzielnie prowadzić projekt, czy we współpracy z partnerami z własnego lub innego państwa UE.
 

Osoby zainteresowane powinny rozważyć aplikowanie w ramach „tradycyjnych projektów” w następujących obszarach priorytetowych:

Więcej informacji można przeczytać tutaj.

31 maja br. Komisja Europejska organizuje w Brukseli spotkanie informacyjne i networkingowe, którego celem jest przedstawienie wnioskodawcom szczegółów dot. aplikowania do Programu LIFE w 2017 roku. Serdecznie zapraszamy!

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu 
dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku