Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Inicjatywa CitySDK to zbiór narzędzi dla rozwoju usług cyfrowych na terenie dużych miast europejskich. CitySDK ma służyć bardziej efektywnemu korzystaniu z wiedzy i know-how w rozwoju usług informatycznych w dużych miastach.

Projekt działa między innymi w zakresie mobilności i turystyki. Dotychczas do projektu dołączyło ośmiu partnerów z całej Europy (Helsinki, Barcelona, Amsterdam, Manchester, Lamia, Stambuł, Lizbona i Rzym).

CitySDK z założenia będzie tworzyć powszechnie dostępne źródła (zestaw narzędzi) dla programistów European Smart City Applications. W założeniu CitySDK będzie wykorzystane przez prywatnych programistów, MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa) czy haktywistów. Smart City Application to usługi używane przez mieszkańców posiadających różne urządzeniania  z zakresu ICT (telefony, smartphony, laptopy, tablety itd.).

Projekt CitySDK będzie udostępniany na zasadzie „open source”, co umożliwi programistom tworzenie dalszych nowych i innowacyjnych aplikacji. Przyczyni się do realizacji głownego celu inicjatywy, jakim jest zniwelowanie braku ujednoliconych narzędzi i zaplecza technologicznego oraz braku innowacyjnych usług dla tzw. „end-users”.

Więcej informacji:

http://www.citysdk.eu/