Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W sobotę 4 maja, w ramach obchodów Dnia Europy, najważniejsze instytucje europejskie otworzyły swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych ich działalnością. Chętni mogli na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają Parlament Europejski czy Komisja Europejska od środka. Jednym z miejsc udostępnionych zwiedzającym był Komitet Regionów, gdzie ponad 40 europejskich miast i regionów mogło zaprezentować swoje walory turystyczne, kulturalne, a nawet kulinarne.

Oczywiście, wśród nich nie mogło zabraknąć województwa pomorskiego, reprezentowanego przez przedstawicieli Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”. W tym roku, we współpracy z przedstawicielami województw: kujawsko-pomorskiego i opolskiego, działali na rzecz promocji polskich miast hanzeatyckich. Wyposażeni w materiały promocyjne zachęcali licznie gromadzących się wokół stanowiska gości do odwiedzenia Pomorza w celach tursytycznych lub biznesowych oraz przybliżali ideę Nowej Hanzy, skupiającej miasta z wielu polskich regionów.

Galeria

Fotorelacja Komitetu Regionów