Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W zeszłym tygodniu w Brukseli mieliśmy przyjemność gościć grupę studyjną z Powiatu Starogardzkiego. W wizycie udział wzięli starosta Leszek Burczyk i członek zarządu Patryk Gabriel oraz Rafał Kosecki, naczelnik wydziału polityki gospodarczej i funduszy europejskich.

Pierwszego dnia pobytu uczestnicy spotkali się w Parlamencie Europejskim z posłem Janem Kozłowskim. Następnie odbyły się spotkania w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej, gdzie delegacja miała okazję spotkać się z minstrem Andrzejem Babuchowskim (koordynator wydziału ds. Rolnictwa i Rybołówstwa), który przybliżył założenia dla wspólnej polityki rolnej po 2013 roku oraz z panią Karoliną Kierońską (Koordynatorem Wydziału ds. Polityki Regionalnej i Spójności), która wyczerpująco przedstawiła zadania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz przybliżyła proces międzyinstycjonalnych negocjacji dotyczących przyszłego okresu programowania.

Kolejnego dnia, w środę 7 listopada, delegacja ze Starogardu Gdańskiego uczestniczyła w konferencji „Śródlądowe drogi wodne – wszystkie ręce na pokład! Jak poprawić łączność w Europie?” w Parlamencie Europejskim. Konferencja zainicjowana m.in. przez Stowarzyszenie “Pomorskie w Unii Europejskiej” dotyczyła wspierania rozwoju śródlądowych szklaków wodnych, a udział w niej wzięli m.in. przedstawiciel Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Członkowie Zarządów Województw Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Mazowieckiego.

Ostatni dzień wizyty studyjnej był przeznaczony na spotkanie z panem Januszem Lewandowskim (Komisarzem UE ds. budżetu i programowania finansowego), który zaprezentował założenia dla nowych wspólnych wieloletnich ram finansowych. Dodatkowo, przed spotkaniem z Komisarzem, przedstawiciele Powiatu Starogardzkiego spotkali się również z panią Andreą Pietras z Biura Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz mieli okazję odwiedzić Parlamentarium – nowoczesne interaktywne centrum dla odwiedzających Parlament Europejski.

Galeria