Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

30 maja 2017 roku w Hotelu NOVOTEL w Gdańsku odbyła się XI edycja kongresu: „SMART CITY – założenia i perspektywy”.

Uczestnikami kongresu byli włodarze polskich miast, przedstawiciele urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej oraz biznesu. Przebieg konferencji oraz rozmowy, które wywiązały się podczas Kongresu, świadczą o tym, że zakres tematyczny był dla Państwa interesujący. Nasi eksperci mogli rozwiać wszelkie nasuwające się wątpliwości, a pytania, tak licznie padające z sali, nie pozostały bez odpowiedzi. Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” reprezentowała na kongresie  pani Magda Leszczyna-Rzucidło, koordynator projektu „Smart Blue Regions”.

 

Pierwsza debata kongresu poświęcona była możliwością rozwoju polskich miast i regionów oraz roli inicjatyw i zaangażowania społecznego. Moderator, pan Dariusz Szwed – Doradca Prezydenta Słupska ds. Zagranicznych oraz Przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu, wraz z panelistami poruszyli kwestie związane z możliwościami wdrażania rozwiązań Smart Cities w praktyce. Obecni na sali eksperci oraz zgromadzeni goście wymienili się swoimi doświadczeniami (polskimi oraz zagranicznymi).

 

Kolejny panel dyskusyjny ponownie należał do pana Dariusza Szweda – Doradcy Prezydenta Słupska ds. Zagranicznych. Jako moderator panelu dyskusyjnego „Efektywne wytwarzanie i wykorzystanie energii w aglomeracjach miejskich” wraz z panelistami poruszył istotne kwestie związane z wykorzystaniem, wytwarzaniem oraz optymalizacją kosztów energii.  
 

Ostatnią sesję – Zarządzanie zasobami miejskimi – inteligentna infrastruktura miast oraz ekologiczny i zrównoważony transport poprowadził pan Marek Grzybowski – Prezes Zarządu, Polski Klaster Morski. Zgromadzeni na sali uczestnicy wspólnie doszli do wniosku, że jednym z najważniejszych elementów inteligentnego miasta jest dobrze przemyślana infrastruktura oraz transport.