Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Kilka dni temu rozpoczął się proces aplikacyjny do konkursu RegioStars 2015 organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

Tak jak w poprzednich latach, wyłonione zostaną najbardziej inspirujące i innowacyjne projekty realizowane w Europie przy współfinansowaniu ze środków dostępnych w ramach unijnej polityki spójności.

Twórcy najlepszych projektów, które wybrane będą przez niezależne jury, zaproszeni zostaną na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (OPEN DAYS 2015).

Zwycięzcy otrzymają nagrodę i pamiątkowy certyfikat RegioStars z rąk przewodniczącego jury konkursowego oraz Coriny Creţu, komisarza ds. polityki regionalnej UE. Pracę każdego z nagrodzonych zilustruje krótki film promocyjny.

Tego roku, nagrody zostaną przyznane w takich kategoriach, jak:

Rozwój inteligentny — uwalnianie potencjału rozwojowego małych i średnich przedsiębiorstw;

Rozwój zrównoważony — stymulowanie inwestycji w poprawę wydajności energetycznej;

Rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu — walka z wykluczeniem społecznym;

Citystar — modernizowanie miast.

W zeszłorocznej edycji w kategorii Citystar nagrodę otrzymała Gdynia za swoje osiągnięcia w dziedzinie ekologicznego transportu. Mamy nadzieję, że i w tym roku któreś z polskich miast zabłyśnie na europejskim firmamencie.

Kandydatury mogą być wysyłane w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2015 r.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej witrynie poświęconej konkursowi RegioStars: http://ec.europa.eu/regional_policy/projects/regiostars/regiostars_en.cfm