Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

RegioStars 2017 rusza już dziś! Konkurs organizowany jest corocznie przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli.

Celem konkursu jest identyfikacja dobrych praktyk w obszarze rozwoju regionalnego oraz wyróżnienie oryginalnych i innowacyjnych projektów, które mogą być atrakcyjne i inspirujące dla innych regionów.

Nagrody w roku 2017 będą przyznawane w pięciu kategoriach:

Po wyłonieniu finałowych projektów ich przedstawiciele zostaną zaproszeni do udziału w ceremonii wręczenia nagród. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają statuetkę RegioStars oraz certyfikat, który będzie wręczony przez Komisarz ds. Polityki Regionalnej – Corinę Creţu oraz przewodniczącego jury RegioStars. Ponadto dla każdego zwycięskiego projektu zostanie wyprodukowany krótki film, który zostanie opublikowany w Internecie, a następnie rozpropagowany w mediach społecznościowych. Wyniki będą również opublikowane w broszurze wydawanej przez Komisję Europejską, a także zamieszczone na stronie Inforegio w internetowej bazie najlepszych praktyk.

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród RegioStars odbędzie się 10 października 2017 r. podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Aplikacje muszą być przekazywane bezpośrednio za pomocą formularza on-line na platformie RegioStars, która będzie dostępna od 15 lutego do 10 kwietnia br.

W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się drogą mailową: regiostars2017@iservice-europa.eu.

Więcej informacji oraz formularz on-line znajdą Państwo na oficjalnej witrynie poświęconej konkursowi RegioStars: http://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku