Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” zachęca do udziału w European Cooperation Day 2016. Tegoroczna już 5. Edycja, oficjalnie rozpocznie się w dniu 15 września br. podczas konferencji na temat Polityki Spójności Unii Europejskiej w Bratysławie. Większość lokalnych wydarzeń odbędzie się w okolicach 21 września br. na terenie całej Europy.

Pierwszy Europejski Dzień Współpracy miał miejsce w 2012 roku, w którym wzięło udział 36 państw członkowskich. Podczas wszystkich edycji ECD zorganizowano ponad 700 lokalnych kampanii. W ramach programu INTERACT wyprodukowano krótki film promujący tegoroczne wydarzenie pod hasłem „Together we grow”. Głównym celem przedsięwzięcia jest przekazanie osiągnięć europejskich regionów i państw, które współpracują ponad granicami narodowymi. Europejska współpraca terytorialna obejmująca również kraje sąsiadujące z Unią Europejską, staje się coraz ważniejszym zagadnieniem polityki regionalnej Unii. Motto corocznych obchodów ww. święta brzmi „Sharing borders, growing closer” („Wspólne granice, bliżej siebie”). Uczestnictwo wielu instytucji unijnych tj. Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów oraz czołowych polityków z państw członkowskich UE, ilustruje jak ważną rolę pełni to wydarzenie w świetle współpracy interterytorialnej.

Więcej informacji na temat European Cooperation Day 2016 znajdziesz na stronie internetowej.