Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

 

Instytut Morski w Gdańsku zaprasza do udziału w oficjalnej inauguracji działalności Sieci Współpracy SUBMARINER podczas konferencji zamykającej projekt SUBMARINER w Gdańsku (5 – 6 września 2013). Konferencja poświęcona będzie w szczególności perspektywom dalszego rozwoju błękitnej bioekonomii w regionie Morza Bałtyckiego.

Sieć Współpracy SUBMARINER stanowi ponadnarodowy parasol dla działań i inicjatyw na rzecz zrównoważonego i innowacyjnego wykorzystania zasobów morskich Bałtyku. W oparciu o informacje zawarte w „Kompendium SUBMARINER”, sieć będzie promować nowe zastosowania i technologie, istotne nie tylko z komercyjnego punktu widzenia lecz również mające potencjalnie znaczący wkład w rozwiązywanie problemów ekologicznych. Sieć Współpracy SUBMARINER będzie realizowała zadania w oparciu o wytyczne SUBMARINER dla Regionu Morza Bałtyckiego (zostaną opublikowane wczesną jesienią 2013), które wskażą jakie działania należy podjąć na poziomie Regionu Morza Bałtyckiego, aby zrealizować założenia Strategii Europa 2020 w zakresie celu ogólnego, a w szczególności zagadnień dotyczących tematyki morskiej.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.im.gda.pl/

http://www.im.gda.pl/aktualnosci/455-submariner-kompendium

http://submariner-project.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=224

http://www.ewt.gov.pl/Projekty/Strony/SUBMARINER_wlasciwe_wykorzystanie_zasobow_Morza_Baltyckiego.aspx

źródło: http://www.ewt.gov.pl/Projekty/Strony/SUBMARINER_wlasciwe_wykorzystanie_zasobow_Morza_Baltyckiego.aspx

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu
dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku