Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

      1 października rozpocznie się ogólnopolski cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dotyczących możliwości i zasad ubiegania się o środki finansowe pochodzące z Funduszy Europejskich i przeznaczone na lata 2014-20. Wydarzenia pod nazwą „Środa z funduszami dla..” będą organizowane przez Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w pierwszą środę miesiąca o godzinie 12.00.

      Pierwsze szkolenie poświęcone będzie osobom zamierzającym założyć własną działalność gospodarczą. Spotkania prowadzone będą przez specjalistów z zakresu Funduszy Europejskich. Ich celem jest przybliżenie podstawowych założeń, zasad i celów pozyskiwania oraz wykorzystywania środków unijnych. Poszczególne spotkania adresowane będą do kolejnych grup odbiorców. Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj.

 

 

      W województwie pomorskim spotkanie organizowane będzie przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku. Na szkoleniu omówione zostaną m.in. najważniejsze dokumenty krajowe i unijne, zasady Funduszy Europejskich, czy Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego. Więcej informacji o programie, a także miejscu i terminie spotkania, dostępnych jest tutaj.

     Dodatkowo Punkty Informacyjne zapraszają do korzystania z bezpłatnych konsultacji telefonicznych, mailowych i osobistych w siedzibach punktów w zakresie znalezienia funduszy, realizacji i rozliczania projektów oraz udziału w szkoleniach i warsztatach.

 

Źródło: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl, http://dpr.pomorskie.eu