Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Projekt w ubiegłym tygodniu zainaugurował Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. „Europejczycy pytają, co UE zrobiła dla nich, a nowa strona internetowa Parlamentu Europejskiego zawiera jasne, pozbawione żargonu odpowiedzi. Będzie to cenne narzędzie przybliżania Europy jej obywatelompowiedział Antonio Tajani.

Strona składa się z trzech segmentów – „W moim regionie”, „W moim życiu” i „Obszary działań”.

Segment „W moim regionie” to 1400 krótkich notatek z całej Europy, ukazujących konkretne przykłady wpływu Unii Europejskiej na poprawę jakości życia obywateli. Prezentowane są tu współfinansowane przez UE projekty związane z kulturą, sportem, ochroną zdrowia, energią, transportem i wieloma innymi obszarami. Każda z notatek zawiera linki do obszerniejszych informacji o danym projekcie.

W segmentach „W moim życiu” oraz „Obszary działań” użytkownicy mogą dowiedzieć się o aktualnej polityce UE m. in. w dziedzinie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, wyborów konsumenckich, praw socjalnych i turystyki.

Strona powstała z inicjatywy Biura Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS) we współpracy z służbami Parlamentu Europejskiego ds. komunikacji i tłumaczeń. Działa w każdym z oficjalnych języków UE, w tym oczywiście w języku polskim. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią tutaj.