Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Aktualnie trwa nabór na edycję jesienną staży zaczynających się w październiku 2015 roku.

W czasie stażu, otrzymuje się miesięczne wynagrodzenie w wysokości około 1000 euro (netto). Staż odbywa się w pełnym wymiarze czasu pracy, a wiec 8 godzin dziennie.

Aby zgłosić się na staż należy zalogować się na stronie www.ec.europa.eu/stages/ i wypełnić formularz, który zawiera informacje takie jak ukończone studia, znajomość języków czy ewentualne zdobyte doświadczenie. Do formularza należy dołączyć krótki list motywacyjny.

Warto również sprecyzować jaką tematyką stażu jesteśmy zainteresowani, co pozwoli w większym stopniu wykorzystać czas spędzony w Komisji Europejskiej.

Wybrani kandydaci trafiają do tzw. niebieskiej księgi (blue book), a każdy z nich otrzymuje specjalny numer. To właśnie spośród tych kandydatów poszczególne dyrekcje i służby Komisji Europejskiej wybierają około 600 osób, którym składane są oferty odbycia stażu na danym stanowisku. Czasem przeprowadzane są telefoniczne nieformalne rozmowy kwalifikacyjne. Liczba wybranych kandydatów z każdego kraju UE, zależy od jego populacji i ilości zgłoszeń na staż w danej edycji, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w rekrutacji.

Zapraszamy na stronę www.ec.europa.eu/stages/ i zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego!