Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

3 grudnia miał miejsce w Brukseli Świąteczny Wieczór Regionów zorganizowany przez reprezentację województwa pomorskiego, we współpracy z regionami małopolskim i mazowieckim. Dla Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli i działającego w ramach niego Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej miał on charakter wyjątkowy. Był bowiem również okazją do świętowania dziesięciolecia istnienia Biura i Stowarzyszenia. Na uroczystości pojawili się reprezentanci zarówno władz województwa pomorskiego (m.in. Pan marszałek Mieczysław Struk, prezydenci Paweł Adamowicz i Maciej Kobyliński), jak i przedstawiciele Polski w strukturach unijnych, z Panią komisarz Elżbietą Bieńkowską, Panami ambasadorami oraz licznymi eurodeputowanymi na czele. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Raz, Dwa, Trzy. Uczestnicy wieczoru mieli mozliwość zapoznać się i wesprzeć realizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA inicjatywę Szlachetna Paczka, którą zaprezentował ks. Jacek Stryczek.

Jedną z głównych atrakcji wieczoru był przygotowany przez Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego wielki tort przedstawiający pomorskiego gryfa. Podczas jego dzielenia, Pan marszałek Struk zauważył, że dziesięć lat istnienia Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli i Stowarzyszenia Pomorskie w UE to również najsłodszy okres w najnowszym okresie historii naszego kraju, jakim jest członkostwo w strukturach Unii Europejskiej.