Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

27 września 2017 roku obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Jest to coroczne święto, które w tym roku przebiega pod hasłem: „Zrównoważona turystyka dla rozwoju”. Regionalne obchody święta w Województwie Pomorskim odbędą się 29 września w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Światowy Dzień Turystyki obchodzimy już od ponad 30 lat, a został on ustanowiony przez jedną z agencji wyspecjalizowanych Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNWTO). Tegorocznym celem jest proponowanie i szerzenia idei zrównoważonej turystyki, czyli takiej która jednocześnie przynosi zyski oraz minimalizuje negatywne skutki wpływu na środowisko naturalne i kulturę lokalną.

W trakcie obchodów święta w Gdańsku zostaną przyznane nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezesa Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w licznych kategoriach m.in. wydarzenie roku, innowacja w turystyce, oferta kreatywna, miejsce z klimatem, czy nagroda główna „Gryf Pomorski” . Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Izba Turystyki.

Więcej informacji na stronie:

http://www.prot.gda.pl/swiatowy-dzien-turystykiw-pomorskim

Gorąco polecamy i zapraszamy!