Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Zapraszamy młodzież wraz z nauczycielami i opiekunami, instytucje kulturalne i oświatowe, partnerstwa samorządowe, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa i organizacje oraz wszystkich zainteresowanych umacnianiem relacji między Niemcami a Polakami do zorganizowania własnego projektu lub akcji informacyjnej o kraju sąsiada pod hasłem Dzień Wolności!

Na zgłoszenia czekamy do 9 maja!

Do uczestnictwa w naszej akcji zapraszamy wszystkich, którzy w dniach 1-17 czerwca chcieliby zrealizować wspólnie z młodzieżą własny projekt na temat wolności w kontekście 1989 roku. Zachęcamy do poszukiwania polsko-niemieckich motywów na drodze do wolności.

Formuła przedsięwzięcia zależy od organizatora: mogą Państwo zorganizować dzień otwarty w swojej instytucji, wystawę plakatów o wolności, przygotowanych przez młodzież, pokaz filmów o wolności, happening dla lokalnej społeczności, spotkanie ze świadkami historii, i wiele innych.

Wszystkie projekty w ramach Dnia Wolności zostaną objęte honorowym patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Więcej informacji o wydarzeniu, znajduje się na stronie internetowej tutaj.