Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W sobotę 17 maja 2014 r. w Brukseli na Esplanadzie Solidarności przy Parlamencie Europejskim odbyły się obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Inicjatywa ta wpisała się w program Dni Otwartych instytucji UE, które corocznie przyciągają kilkanaście tysięcy zwiedzających.

„Together we are…” było największym przedsięwzięciem z szeregu wydarzeń organizowanych z okazji obchodów dziesiątej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W realizacji tego wydarzenia uczestniczyły placówki dyplomatyczne, w tym Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, Ambasada RP przy Królestwie Belgii oraz Polska Organizacja Turystyczna i Instytut Polski a także polskie biura regionalne w Brukseli.

Polskie regiony przygotowały interaktywne ekspozycje w ramach jednego z czterech obszarów tematycznych: turystyka, innowacyjność, przemysły kreatywne/kultura i design. Poszczególne województwa przedstawiły technologiczne nowości, multimedialne ciekawostki i nowoczesne zabawki.

Oficjalnego otwarcia dokonali ambasadorzy Marek Prawda, Stały Przedstawiciel RP przy UE oraz Artur Harazim, Ambasador RP przy Królestwie Belgii.

Fotorelacja z obchodów