Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

17 maja 2014 roku, od 10.00 do 18.00 zapraszamy na Esplanadę Solidarności do odwiedzenia polskich regionów. Polska inicjatywa wpisuje się w program Dni Otwartych instytucji  UE, które corocznie przyciągają kilkanaście tysięcy zwiedzających.

Majowe przedsięwzięcie jest największym z szeregu wydarzeń organizowanych z okazji obchodów dziesiątej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W realizacji tego wydarzenia uczestniczą placówki dyplomatyczne, w tym Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, Ambasada RP przy Królestwie Belgii oraz Polska Organizacja Turystyczna i Instytut Polski a także polskie biura regionalne w Brukseli.

Polskie regiony przygotowały interaktywne ekspozycje w ramach jednego z czterech obszarów tematycznych: turystyka, innowacyjność, przemysły kreatywne/kultura i design. Poszczególne województwa przedstawią technologiczne nowości, multimedialne ciekawostki i nowoczesne zabawki.

Oficjalnego otwarcia dokonają ambasadorzy Marek Prawda, Stały Przedstawiciel RP przy UE oraz Artur Harazim, Ambasador RP przy Królestwie Belgii.

Nasze województwo zajmie się tematem innowacji, organizując wirtualną wystawę poświęconą Leonardo da Vinci i jego wynalazkom.

Więcej o EU Open Doors

W Polsce obchody dziesięciolecia przystąpienia do UE skupiają się wokół akcji „10 lat w UE”.