Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Dnia 6 kwietnia w godzinach 10:00-18:00 na terenie Galerii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się „Trójmiejski Festiwal Zdrowia” organizowany przez IFMSA-Poland Oddział Gdańsk oraz Uczelniany Samorząd Studencki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest to już druga edycja akcji, która będzie odbywać się wiosną każdego roku.

Na wszystkich mieszkańców Trójmiasta, w każdym wieku, będzie czekać wykwalifikowana kadra medyczna. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. W programie są: darmowe badania przesiewowe (w skład których wchodzą pomiary poziomu glukozy czy cholesterolu, pomiar BMI i inne) zakończone konsultacją lekarską, pokazy pierwszej pomocy, prelekcje o profilaktyce zdrowotnej. Dla najmłodszych przygotowany zostanie Szpital Pluszowego Misia, gdzie dzieci będą mogły w przyjemny i zabawny sposób zapoznać się z procedurami medycznymi. Wszystko zostanie urozmaicone konkursami o tematyce zdrowia. W tym roku konsultacje lekarskie zakończą się rozmową z dietetykami, którzy wskażą pacjentom ich błędy i wytyczą nowe pomysły na ciekawą i zdrową dietę. W dodatku goście otrzymają również bardzo ciekawe informacje na temat szkodliwości otaczającego nas środowiska, w tym będą mogli sprawdzić, jakie bakterie bytują na ich telefonach komórkowych. Dodatkowo goście akcji będą mieli okazję sprawdzić ostrość swojego wzroku.

Patronat honorowy nad tegoroczną akcją objęli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego JM prof. dr hab. Janusz Moryś, Poseł do Europarlamentu Jarosław Wałęsa oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Patronatem medialnym objęło Radio Gdańsk.

Gdański Uniwersytet Medyczny jest członkiem Stowarzyszenia POMORSKIE w Unii Europejskiej.