Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Pomorskie Klastry Kluczowe nie osiadają na laurach!

Mamy zaszczyt poinformować, że tytuł Krajowego Klastra Kluczowego otrzymał Pomorski Klaster LTPP. Został wyróżniony spośród 9 innych Klastrów biorących udział w tegorocznym konkursie.

 

Gala wręczenia Klastrów odbędzie się 25 października br. w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie.

 

Klaster LTPP prężnie działa jako innowacyjny partner w branży logistycznej, transportowej i dystrybucyjnej wspierając głównie szlak korytarza „Północ-Południe” przy wykorzystaniu przyjaznych technologii dla środowiska. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.klasterlogtrans.pl/?page_id=26.

 

Ministerstwo Gospodarki RP każdego roku nadaje status Krajowego Klastra Kluczowego. Czym szczególnym charakteryzuje się owo wyróżnienie? Otóż Krajowy Klaster Kluczowy jest skupiskiem firm, instytucji, placówek naukowych, który ma duże znaczenie dla gospodarki kraju i konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Krajowe Klastry są identyfikowane i oceniane na podstawie zakresu działalności i innowacji, rozwoju, dokonanych przedsięwzięć, współpracy z innymi przedsiębiorstwami oraz zgromadzonego doświadczenia.

 

Co więcej, w poprzednim roku jeden z pomorskich Klastrów ICT Interizon działający przy Politechnice Gdańskiej otrzymał również status Krajowego Klastra Kluczowego. Swój sukces odniósł dzięki innowacyjnym działaniom w branży informatyki, elektroniki, telekomunikacji oraz automatyki na terenie regionu pomorskiego. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.interizon.pl/index.php/pl/o-nas.