Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

     Zbliża się V. Forum Interesariuszy Euroregionu Bałtyk, które w tym roku odbędzie się 28 października w Gdańsku. Konferencja organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Sekretariatem Euroregionu Bałtyk oraz koordynatorami projektu „South Baltic Professionals”.

  Temat tegorocznego, V. Forum brzmi „Mobilność zawodowa, szkoły wyższe i współpraca młodzieży w regionie Morza Bałtyckiego – podejmowanie wspólnych wyzwań”. Podczas seminarium będzie można wziąć udział w wybranych wcześniej warsztatach, a uczestnicy zostaną powitani przez Pana Wiesława Byczkowskiego, Wicemarszałka Województwa Pomorskiego i Wiceprezydenta Euroregionu Bałtyk oraz Pana Vytautas Grubliauskas, Prezydenta Euroregionu Bałtyk.

     Euroregion Bałtyk, to forma współpracy regionalnej w południowo-wschodniej części regionu Morza Bałtyckiego. W jej ramach kooperuje ze sobą osiem regionów z Danii, Szwecji, Litwy, Rosji i Polski. Głównym celem jest poprawa warunków życia mieszkańców euroregionu, promocja kontaktów, współpracy, a także promowanie zrównoważonego rozwoju w regionie. We współpracę zaangażowane są zarówno władze lokalne, regionalne, instytucje sektora publicznego i prywatnego jak i organizacje pozarządowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Więcej informacji znajdą Państwo na stronach Euroregionu Bałtyk oraz projektu „South Baltic Professionals. Program konferencji dostępny jest tutaj.

 

 

 

Źródło: http://www.eurobalt.org.pl/