Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Projekt „Road trip” to najnowszy pomysł Dyrektoriatu Generalnego Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej. Ośmioro zwycięzców z całej UE wiosną-latem 2018 roku wyruszy w podróż na czterech europejskich trasach (bałtycka, śródziemnomorska, dunajska i atlantycka).
Cztery duety podróżować będą po Europie głównie minibusem, ale i pociągiem, rowerem czy statkiem. Na ich drodze wiele atrakcji – zwiedzą okoliczne zabytki, dzięki kuchni i spotkaniom z mieszkańcami doświadczą lokalnego klimatu, odkryją europejskie projekty danego regionu, dotrą do nieznanych wcześniej miejsc i krajobrazów. Uczestnicy projektu będą mieli jedno zadanie – dzielić się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Końcowym rezultatem projektu będzie film dokumentujący cztery niesamowite podróże oraz alternatywny przewodnik po Europie („Europa na uboczu”).

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie gorąco zachęcamy. Wystarczy nagrać 60-sekundowy film, w którym kandydat opowiada, dlaczego to właśnie on/ona powinien zostać wybrany do projketu. Przed podróżą jeszcze jedna niespodzianka – warsztat przygotowawczy i szereg atrakcji w Brukseli (pod koniec marca 2018).

Termin składania aplikacji mija 11 lutego. Więcej informacji tutaj.

Za pomorskich śmiałków trzymamy kciuki!

Interesujesz się zabytkami Pomorza, historią i fotografią? chcesz oprowadzić zwycięzców konkursu po swojej okolicy? Zgłoś się do nas!