Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Parlament Europejski wraz z European Youth Press zaprasza młodych dziennikarzy i studentów dziennikarstwa do zgłaszania się do udziału w warsztatach – „National problems, European solutions: is the EU grass still greener?” (Narodowe problemy, europejskie rozwiązania: Unia nadal atrakcyjna?). Warsztaty organizowane w ramach European Youth Media Days odbędą się w Brukseli 15-17 października 2013. Koszty wyjazdu zaproszonych osób pokrywa Parlament Europejski.

Tegoroczna edycja European Youth Media Days będzie poświęcona bieżącym wydarzeniom europejskim oraz przyszłorocznym wyborom do Parlamentu Europejskiego. Warsztaty będą okazją do spotkania z politykami oraz dziennikarzami i ekspertami zajmującymi się tematyką europejską.

W wydarzeniu weźmie udział 120 młodych dziennikarzy i studentów dziennikarstwa w wieku 18-30 lat. Ponadto prowadzona jest rekrutacja do 15-osobowego zespołu odpowiedzialnego m.in. za organizację warsztatów i ich promocję w mediach.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do zespołu organizatorów (termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 sierpnia) oraz dla uczestników (termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia).