Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

 

Europejskie Centra Europass organizują konkurs na najciekawszy film (do 180 sekund), tzw. viral video, przedstawiający korzyści wynikające z posługiwania się Europass. Zarówno rodzaj, jak i format filmu jest dowolny – może to być dokument, scenka teatralna, czy komedia przedstawione za pomocą ilustracji, animacji, nagrania na żywo lub jakiejkolwiek innej formy.

Viral video to krótki film, który staje się popularny dzięki upowszechnianiu i dzieleniu się nim w sieci, zazwyczaj poprzez strony internetowe i wiadomości email bez względu na jego treść, czy tematykę.

Powiązanie filmiku z inicjatywą Europass nie musi być ewidentne, natomiast video musi zawierać logo Europass oraz link URL do portalu Europass w dowolnej części filmu. Kluczem do sukcesu, jest to by konkursowe viral video łatwo zapadało w pamięć i było na tyle frapujące, by ludzie chcieli się nim dzielić ze znajomymi.

W konkursie może wziąć udział każdy obywatel w wieku powyżej 18 lat zamieszkujący na obszarze: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Islandii, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii lub Wielka Brytanii. Z przesłanych filmów zostaną wybrane do następnego etapu po 3 zgłoszenia z każdego Państwa.

Prace można nadsyłać do 30 listopada br. Nie wolno w nich zamieszczać muzyki ani żadnych materiałów, które naruszają prawa autorskie lub prywatność.

Główną nagrodą przewidzianą w konkursie jest wycieczka do wybranego miasta w Europie (na obszarze Unii Europejskiej, krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajów kandydujących do UE). Dodatkowo przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 1.000 i 500 euro odpowiednio dla laureatów II-giego i III-ciego miejsca.

Poniżej przedstawiamy przykładowe hasła, które mogą służyć jako źródło inspiracji przy opracowywaniu video na temat Europass. Można korzystać z pojedynczych haseł, łączyć i mieszać je, a także tworzyć własne.

Europass – Twój paszport do wymarzonego miasta!

Zapisz swoją przyszłość!

Przekraczaj granice z Europass

Europass – przydatny dla Europejczyków

Europass dla ciebie w Europie

 

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie internetowej: https://europass.cedefop.europa.eu/pl/video-competition Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na www.europass.org.pl/wp-content/uploads/2014/09/Regulamin-konkursu.docx.