Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej ogłosili konkurs polegający na zaprojektowaniu znaku polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego. Konkurs przeznaczony jest dla profesjonalnych projektantów i studiów projektowych.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 14 października przesłać swoje portfolio. Powinno ono zawierać pięć przykładowych logotypów zaprojektowanych dla instytucji państwowych, kulturalnych lub innych jednostek, których działalność nawiązuje do misji Rady Państw Morza Bałtyckiego. Następnie Jury konkursu wybierze trzy podmioty, które do 10 listopada odpłatnie wykonają własne propozycje znaku i wyłonią spośród nich zwycięzcę, na którego czeka 10 tysięcy złotych. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB) to najważniejsza organizacja współpracy międzyrządowej w regionie Morza Bałtyckiego. Została powołana w 1992 r. podczas konferencji ministrów spraw zagranicznych w Kopenhadze. Członkami RPMB są wszystkie państwa leżące nad Bałtykiem (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Szwecja), a także Islandia, Norwegia i UE. Obecnie Radzie przewodniczy Estonia. Od lipca 2015 do czerwca 2016 roku prezydencja RPMB należeć będzie do Polski. Każde z państw pełniących roczne przewodnictwo w Radzie przygotowuje odrębny logotyp.

 

 

 

Źródło: http://www.msz.gov.pl/