Dostępny jest kolejny wirtualny wykład dla szkół w województwie pomorskim

Kolejna odsłona naszego cyklu „Lekcja o wartościach” jest do dyspozycji pomorskich szkół. Wykład „Cele i wartości Unii Europejskiej. Zjednoczeni w różnorodności” zrealizowała dr Aleksandra Borowicz z Uniwersytetu Gdańskiego, członkini Team Europe i PECSA. Autorka wyjaśnia czym jest dzisiaj Unia Europejska, jakie przyświecają jej cele i jakie są najważniejsze wartości, prawa i korzyści dla obywateli 27 państw członkowskich. Do 30 minutowego filmu zostały także dołączone materiały dydaktyczne dla nauczycieli i zadania dla uczniów. Zachęcamy szkoły do zaprezentowania uczniom nagrania, a także do przeprowadzenia z nimi dyskusji oraz zrealizowania zaproponowanych zadań.

Lekcja przeznaczona jest dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jest bezpłatna i zostanie przesłana zainteresowanym placówkom. Aby ją otrzymać, prosimy dyrektorów lub nauczycieli o zgłoszenia na adres: spue@pomorskieregion.eu z podaniem: imienia i nazwiska dyrektora/nauczyciela; nazwy i adresu szkoły; orientacyjnej liczby uczniów, która będzie odbiorcą lekcji; zwrotnego adresu e-mail, na który zostanie wysłane nagranie i materiały.

Mamy nadzieję, że nasza kolejna wirtualna lekcja będzie stanowiła wzbogacenie zajęć lekcyjnych i zachęci młodzież do uzupełnienia wiedzy na temat Unii Europejskiej do której Polska przystąpiła w 2004 roku.

Na zdjęciu dr Aleksandra Borowicz z Uniwersytetu Gdańskiego w trakcie wirtualnego wykładu "Cele i wartości Unii Europejskiej", 2023 r.