W dniach 22-25 kwietnia mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć w Brukseli przedstawicieli klubu sportowego Beniaminek 03.

Nagroda specjalna Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej” w ramach Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego przyznawana jest corocznie w uznaniu zaangażowania organizacji w promocję idei i wartości Unii Europejskiej, która realizując swoje cele współpracuje z partnerami europejskimi lub prowadzi działalność wpisującą się w ramy polityk unijnych oraz stanowi pozytywny przykład dla innych organizacji.

W roku 2023 nagorda została przyznana klubowi sportowemu Beniaminek 03, który od ponad 20 lat inspiruje swoimi działaniami dla młodzieży na obszarze powiatu starogardzkiego.

W ramach wizyty w Brukseli SPUE zorganizowało spotkanie z asystentką europosła Tomasza Frankowskiego oraz ekspertkami Komisji Europejskiej oraz Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury, która podzieliła się informacjami nt. możliwości finansowania działań sportowych i integracyjnych dla młodzieży w ramach programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności.

Ponadto laureaci spotkali się z przedstawicielem Komisji Polityki Społecznej, Edukacji, Zatrudnienia, Badań Naukowych i Kultury w Europejskim Komitecie Regionów (EKR), który opowiedział o opiniach EKR w temacie sportu oraz o nowej inicjatywie Komisji Europejskiej „SHARE 2.0” budującej na platformie internetowej nową społeczność wokół tematyki sportu, zdrowia, innowacji i zrównoważonego rozwoju.