Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

We wtorek w Biurze Regionalnym Województwa Pomorskiego w Brukseli gościliśmy ośmioosobową grupę przedstawicieli szkół podstawowych i średnich z Gdańska.

Wizyta rozpoczęła się powitaniem uczestników i prezentacją nt. bieżącej działalności BRWP w Brukseli, której dokonała Sylwia Skwara – Główny Specjalista ds. Badań Naukowych i Innowacji. Następnie delegacja z Gdańska wzięła udział w spotkaniu z Małgorzatą Kozak z Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury. Ekspertka Komisji Europejskiej przedstawiła ofertę programu Erasmus+ dla szkół podstawowych i średnich. Podczas spotkania goście opowiedzieli o projektach, z jakimi ubiegają się o wsparcie w obecnym naborze wniosków oraz wymienili się doświadczeniami z działań, które już podejmowali w ramach Erasmusa. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zapoznać się z planami Komisji Europejskiej dotyczącymi programu Erasmus+ w przyszłej perspektywie finansowej UE po 2020 roku. Okazuje się, że środki na ten flagowy projekt UE mają zostać zwiększone dwukrotnie, z niecałych 15 mld euro na lata 2014-2020 do nawet 30 mld w okresie po 2020.

Podczas wizyty w Brukseli uczestnicy zwiedzili także Parlament Europejski i Europejski Komitet Regionów, gdzie wzięli udział w spotkaniu CORLEAPu (Conference of Regional and Local Authorities for the Eastern Partnership).