Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

8 czerwca 2012 r. rozpoczęły się Europejskie Mistrzostwa w Piłce Nożnej EURO UEFA 2012. Z tej okazji polskie regiony i miasta gospodarze EURO UEFA 2012: Gdańsk, Poznań, Wrocław i Warszawa, wraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej przy Królestwie Belgii, Stałym Przedstawicielstwem Grecji przy UE oraz Polską Organizacją Turystyczną, zorganizowały w Brukseli wspólne oglądanie uroczystości inaugurującej mistrzostwa oraz tzw. meczu otwarcia rozgrywanego pomiędzy Polską i Grecją.

Muzeum Autoworld, w którym odbywało się wydarzenie, już około godz. 16-tej wypełniło się biało-czerwonymi i biało-niebieskimi strojami kibiców. Licznie przybyłych gości przywitali ambasadorzy Polski i Grecji. W czasie przerw w meczu goście mieli okazje spróbować specjałów kuchni polskiej, obejrzeć krótkie filmy prezentujące atrakcje turystyczne Polski, w tym Pomorza, oraz wygrać nagrody ufundowane przez EURO UEFA 2012 – piłki, koszulki, maskotki i kubki.

Wydarzenie cieszyło się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło nim udział ok. 500 osób z międzynarodowej społeczności Brukseli skupionej wokół instytucji europejskich, a także przedstawicieli brukselskich placówek dyplomatycznych. I choć mecz zakończył się remisem, wszyscy do końca entuzjastycznie i emocjonalnie kibicowali swoim drużynom.

Galeria