Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

 

W Gdańsku w dniach 26-27 października 2011 r. odbyło się wydarzenie lokalne europejskiego Tygodnia Miast i Regionów „Open Days 2011”.

Główną imprezą było międzynarodowe seminarium pn. „Oświetlenie LED w przestrzeni publicznej” w ramach realizacji projektu  „LED – Zwiększenie oszczędności energii poprzez przejście na oświetlenie LED w przestrzeni publicznej”, współfinansowane ze środków  Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.Spotkanie połączone było z inauguracją iluminacji artystycznej instalacji autorstwa Freda Hatta i Daniela Schlaepfera pn. „Krople Bursztynu”, zlokalizowanej pod wiaduktem przy ulicy Szopy. Instalacja stanowi kolejny etap programu Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” pn. „Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska”. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu LED. Na zakończenie seminarium w tunelu przy ulicy Łąkowej odbył się multimedialny Performance „Libretto GSM” Macieja Wojnickiego. Bazę występu stanowił koncert operowej  śpiewaczki, którego tłem była wielkoformatowa projekcja bloków tekstowych, zawierających treści smsów przesłanych przez widzów, biorących udział w koncercie.

W czwartek, 27 października 2011r. odbył się na Dolnym Mieście w Gdańsku warsztat edukacyjny – EKO GAME dla szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego jako element towarzyszący wydarzeniu lokalnemu w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days” organizowanemu przez Miasto Gdańsk.

Jesienna aura nie pokrzyżowała planów organizatorom ani nie zniechęciła uczestników gry plenerowej, którzy zmierzyli się z wyzwaniami wykazując się sprytem, odwagą oraz pomysłowością. Dzięki uprzejmości Dyrekcji start i meta umiejscowione zostały w Szkole Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego przy ul. Śluza 6 w Gdańsku. Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” użyczyło dla celów warsztatu edukacyjnego ciężarówkę pod wiaduktem przy ul. Szopy.

Ogromnym powodzeniem cieszył się ostatni punkt gry – jazda na Segway’ach po przygotowanym torze. Uczestnicy ukończyli wszystkie zadania i w doskonałych humorach zjawili się na mecie. Dzięki udziałowi w EKO-GAME uczestnicy zdobyli informacje, które pomogą im podejmować ekologiczne decyzje w codziennym życiu.

Za zrealizowanie 80% zadań każdy zespół otrzymał żarówkę energooszczędną. Wszystkie zdobyte żarówki zostaną przekazane instytucji pożytku publicznego. Wylosowana szkoła wybierze instytucję, której przekazane zostaną żarówki. Dzięki temu wszyscy uczestnicy gry przyczynią się wygenerowania oszczędności energii w tej instytucji.

 

Wynik losowania ogłosimy na naszej stronie internetowej już w tym tygodniu!

Wkrótce w galerii pojawią się także zdjęcia z warsztatu.