Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

„Tolerancja i szacunek – niezbędne elementy tożsamości Europy”- pod takim hasłem wystartuje w tym roku XI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”, na którą zapraszają Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska oraz Marzenna Guz-Vetter – Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski. Celem Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG” jest przybliżenie młodym ludziom idei Unii Europejskiej, jej historii, propagowanych wartości oraz funkcjonowania instytucji europejskich. Bezpośrednimi organizatorami Olimpiady są:

•    Miasto Słupsk;
•    Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce;
•    Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Patronat honorowy w tym roku objęli: Janusz Lewandowski i Jarosław Wałęsa – Posłowie do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Stachurski – Wojewoda Pomorski oraz Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Wszyscy zainteresowani uczniowie mogą rejestrować się za pomocą Słupskiej Miejskiej Platformy E-Learningowej do 22 listopada 2015 roku.

Dla trzech najlepszych finalistów przewidziana jest nagroda główna- staż w Biurze Regionalnym Województwa Pomorskiego w Brukseli ufundowany przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Więcej informacji o XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG” można uzyskać na stronie internetowej Europe-Direct Słupsk oraz Facebook.